+ Cevap Yaz + Yeni Konu aç
 1. Okulların Açılması ile ilgili Gazete Haberleri

  Okulların açılmaya başlaması ile brilikte ülkenin genelinde okullarla ilgili çıkan gazete ve televizyon haberleri

  Çocuklar Uçucu Maddelerin Tehtidi Altında

  Kayseri'de, Emniyet Müdürlüğü tarafından 10 bin broşür dağıtılarak veliler uçucu madde ihtiva eden kırtasiyelerin çocuklara verdiği zararlar konusunda uyarıldı.
  Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 10 bin adet broşür, okulların açılması ile birlikte, polis ekipleri tarafından şehir merkezinde bulunan okulların önünde velilere dağıtıldı.
  Uçucu madde ihtiva eden kırtasiye malzemelerinin her insanda bağımlılık yaptığına dikkat çekilen broşürlerde, "Uçucu maddeler zihinsel yetersizliklere sebebiyet verebiliyor. Suça eğilim ve saldırgan davranışları artırıyor. Hareketlerin yavaşlaması ve denge bozukluğuna sebep olabiliyor. Hafıza bozukluğu ve öğrenmeyi engelleyebiliyor" uyarısında bulunuldu.
  Çocukların uçucu madde ihtiva eden kırtasiye maddelerinden uzak tutulması konusunda uyarılan velilere broşürlerde şu tavsiyelerde bulunuldu:
  "Maket yapıştırıcıları, yazı düzeltici sıvılar, işaretleyici kalemler, resim boyaları, oyun hamurları, uçan balonlar ve maddeler, su bazlı olmayan yapıştırıcılar almayınız. Bu tür malzemeleri satan yerleri 155 veya 184 nolu telefonlara bildiriniz" - KAYSERİ  Konuyla alakalı paylaşımlar
  MEBBİS haberleri
  MEBBİS haberleri mebbis hakkında bilgi ve habeler
  Süveyş Kanalının Açılması ( 16 kasım 1869 )
  Süveyş Kanalının Açılması ( 16 kasım 1869 ) 16 Kasım Süveyş Kanalı'nın Açılması (1869) Süveş Kanalı'nın açılması projesi tarihte ilk kez M.Ö Firavunlar döneminde hayata geçirilmeye...
  İrana savaş açılması halinde Türkiye savaşa katılm
  İrana savaş açılması halinde Türkiye savaşa katılm Değerli arkadaşlar; Yakın gündem olaylarında İrana bir yaptırımın söz konusu olacağı ve hatta savaş çanlarının şimdiden iran için çaldığını...
  Mizanla ilgili kuranı kerim ayetleri - Tartı ile i
  Mizanla ilgili kuranı kerim ayetleri - Tartı ile i Mizanla ilgili kuranı kerim ayetleri - Tartı ile ilgili ayetler - mizanla ilgili ayet Tartmayı doğru ve adaletle yapın, terazide (mizanda)...
  OGES Okulların Tercih ve Kontenjan tabloları
  OGES Okulların Tercih ve Kontenjan tabloları Okulların Tercih ve Kontenjan tabloları Okulların Tercih ve Kontenjan tabloları için tıklayınız...

 2. Son Videolar

 3. Okulların yeniden açılması ile ilgili güzel bir haber

  Okullar minikler için Salı günü açılıyor

  Milli Eğitim Bakanlığının minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla birkaç yıl önce uygulamaya koyduğu ”uyum programı” bu yıl referandumun ertesinde başlayacak.
  Bu yıl uyum programı referandum nedeniyle 4 günlük olacak. 12 Eylül Pazar günü yapılacak halk oylamasında okulların kullanılacak olmasından dolayı okullardaki temizlik işleri ve düzenleme çalışmaları 13 Eylül Pazartesi gününe kalacak. Bu nedenle okullara yeni kayıt yaptıran öğrencilerin uyum programının 14-17 Eylül arasında uygulanacak.
  Uyum programıyla ”okul öncesi çocukları ve ilköğretim 1. sınıf öğrencilerinin okula uyumlarının sağlanması, okul kaygısının giderilmesi, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıması ve sevmesi, okul kurallarını öğrenmesi ve okula iyi bir başlangıç yapması” amaçlanıyor. Uyum programı okullar açılmadan bir hafta önce düzenleniyor.
  2010-2011 eğitim-öğretim yılında, ilköğretime bağlı ana sınıflarına yeni başlayacak öğrenciler için hazırlanan uyum programı çerçevesinde ilk gün okullarda açılış törenleri düzenlenecek.
  Okul müdürleri velilere bu uygulamanın amaçlarını, yararlarını ve okul öncesi eğitim programını özetleyen açıklamalarda bulunacak. Daha sonra tüm okul personeli velilere ve çocuklara tanıtılacak. Velilere ve çocuklara sınıfın basit kuralları anlatılacak. Veliler okuldaki uygun bir yerde bekletilirken, çocuklarla basit tanışma oyunları oynanacak. Çocuklarla pastel boya resim çalışması yapılacak ve çocuklar yaptıkları resimleri evlerine götürecek.
  İkinci gün, öğretmenler, çocukları ve velileri karşılayarak okulun ve sınıfın kurallarını hatırlatacak. Çocuklar sınıfta serbest oyun oynayabilecek. Kahvaltı ve temizlikten sonra çocuklar oyuncakları toplayıp yerleştirmeyi öğrenecek. Kukla eşliğinde öğretmenlerinden basit hikayeler dinleyecek olan miniklere, sınıf kuralları tekrar edilecek ve sınıf ile okul tanıtılacak. Öğrenciler, ikinci gün oyun hamuruyla serbest çalışma yapacak ve şarkılar eşliğinde oyun oynayacak.
  Ana sınıfı öğrencileriyle üçüncü gün, temizlik ve kahvaltıdan sonra oyuncaklar hakkında konuşulacak ve tuvalet ile lavabo kullanımına ilişkin bilgi verilecek. Hikaye anlatımı ve boyama etkinliklerinin ardından öğrencilerle bugüne kadar ”neyi neden” yaptıklarına ilişkin sohbet edilecek.
  Öğrenciler son gün, rutin çalışmaların dışında okul çalışanlarının görevleri, ihtiyaç halinde kimlerden yardım alınacağı ve gün içinde neler yapıldığı konusunda bilgilendirilecek.
  KALEM TUTMAYI ÖĞRENECEKLER
  İlköğretime yeni başlayacak öğrenciler ise okul hayatlarının ilk haftasında ders düzenini, teneffüsü, defter kullanmayı ve kalem tutmayı öğrenecek.
  İlköğretim öğrencileri için uyum programında her biri 40′ar dakikadan toplam üç ders yapılacak ve her ders arasında 15-20 dakika teneffüs verilecek.
  Açılış töreninde uyum programı konusunda öğrencilere ve velilere uygulamanın amacına ilişkin açıklama yapıldıktan sonra ikinci derse geçilecek. Bu derste öğretmenlerle öğrenciler tanışacak, öğrencilere okulun ilgili bölümleri gezdirilecek. İlk gün öğrencilerin okuldan eve güvenle gelip gitmeleri konusunda eğitim verilecek ve şarkılı bir oyunla ders sona erecek.
  Öğrenciler ikinci gün okul ve sınıf kurallarını öğrenecek, sınıf, koridor, tuvalet ve kantinin kullanımı konusunda öğrencilere uygulamalı bilgi verilecek. Öğretmenlerin öykü okuyup öğrencilerin masallar anlatacağı ikinci günde, okul bahçesi ve spor salonunda da etkinlik yapılacak.
  Henüz oyun çağında olan ilköğretim birinci sınıf öğrencileri, okula başladıklarının üçüncü gününde sevdikleri oyuncakları anlatabilecekler, hayvanlarla ilgili bir şarkı söyleyebilecekler. Serbest resim çalışmaları yapacak öğrencilere, beden eğitimi için bahçede etkinlik düzenlenecek, enstrüman veya kaset eşliğinde müzikli bir oyun, dans veya ront öğretilecek.
  Minik öğrenciler uyum programının son gününde kalem tutmayı, defter ve tahta ile diğer sınıf araç gereçlerini kullanmayı öğrenecek. Öğrencilere okuma yazmaya hazırlık çalışmaları yaptırılacak. Öğrenciler, beden eğitimi için bahçede yapılacak çeşitli etkinlik ve oyunlarla haftayı tamamlayacak.
  2010-2011 eğitim-öğretim yılı 20 Eylül Pazartesi günü başlayacak.
  AA


Okulların Açılması ile ilgili Gazete Haberleri Yer İstanbul , 34, TR incelenme 2201 kişi oylama: 4.5 / 5

Powered by vBulletin™Copyright © 2015 vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1

Yukarı Fırlat

2201
İzlenme