Burcu Esmersoy (d. 1 Ocak 1978, İstanbul) Türk televizyon sunucusu. Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. New York Üniversitesi'nde "Hospitality, Tourism and Sports Management" eğitimi aldı. 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında "Miss International" seçilerek Türkiye'yi Japonya'da temsil etti ve "Dostluk Güzeli" oldu[1]. Kanal D'de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk'te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı.2010 yılında vizyona iren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynamış ve filmdeki dansıyla büyük beğeni toplamıştır.
Resimleri için Tıklayın
2006 yılının Nisan ayında NTV'de "Spor Servisi" programının sunuculuğunu yapmaya başlayan Esmersoy, halen bu görevi devam ettirmekle beraber NTV Spor kanalında da programlar yapmaktadır. Ayrıca Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Burcu Esmersoy çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.
Esmersoy, Yekta Kopan ile hafta içi her gün NTV'de 23.00-00.30 saatleri arasında yayımlanan “Yaz Gecesi Şovu” isimli sohbet programını sunmaktadır.
Özel hayatı

Ailesi boşanmıştır. Müslümandır ve Çerkes kökenlidir.[2] Burcu Esmersoy 28 Şubat 2006 tarihinde Ferrari'nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü ile İtalya'da bir kilise nikahı yaptı[3], evlilikleri 2 yıl sürdü. Dans etmeyi çok sevdiğini ve en sevdiği dans parçasının Dennis Ferrer'in Touched The Sky olduğunu Ayşe Arman'la yaptığı söyleşide belirtmiştir.

Resimleri için Tıklayın