+ Cevap Yaz + Yeni Konu aç
12 SonuncuSonuncu
 1. Mahkeme Dava Dosya Sorgulama - Mahkeme Dosyası Sorgulama - Dava Dosyası Sorgula

  Mahkeme Dava Dosya Sorgulama - Mahkeme Dosyası Sorgulama - Dava Dosyası Sorgula

  Kısaca sorgulama ekranına gitmeden önce kısa bir açıklama yapalım:

  Karşınıza gelecek olan ekranda aşağıda sıralanmış alanlarda sorgulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Adımları okuyup doğru takip ederek istediğiniz sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.
  Mahkeme Dava Dosya Sorgulama İçin Tıklayın

  1. Evrak Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde evrak yılınızı ve evrak numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.


  2. Esas Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde daire kodunuzu seçiyorsunuz. sonrasında esas yılı ve esas numarasını girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


  3. Geldiği Esas Numarasından Dava Sorgulama : Bu sorgulama işleminde mahkeme türünü seçin sonrasında ise geldiği yerleri seçip geldiği esas yılı ve esas numarını girin ve işlemi gerçekleştirin.

  4. Geldiği Yer Karar Numarasından Dava Sorgulama :
  Bu Sorgulama işlemide aynı geldiği esas numarası sorgulaması gibi adımlar var sadece esas numarası yerine karar numarası giriyorsunuz.


  Dava Dosyası Sorgulama sistemi, Danıştay'da görüşülen dosyalara ait bilgilerin internet üzerinden kullanıcılara ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Dosyasının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar, dosyalarına ait ilgili yıl ve numara bilgilerini girerek dosyaları hakkında bilgi edinebilirler.

  Sorgulama yapılırken ekranda görülen 'evrak türü' 3 ana başlık altında gruplandırılmıştır.
  1. Normal: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay'da görülen davalar, ilk derece mahkemelerinden (idare ve vergi mahkemeleri) temyizen incelenmek üzere gelen dosyalar ve ilk derece mahkemelerinin ısrar kararlarının temyizen incelenmesi için gönderilen dosyalar yer almaktadır.
  2. Temyiz: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay Dava Dairelerinde görülen dosyalara ilişkin İdari ve Vergi Dava Daireleri Kurullarına yapılan temyiz başvuruları yer almaktadır.
  3. İtiraz: Bu başlık altında ilk derece mahkemesi olarak Danıştay Dava Dairelerinde görülen dosyalara ilişkin yürütmenin durdurulması istemi hakkında İdari ve Vergi Dava Daireleri Kurullarına yapılan itiraz başvuruları yer almaktadır.

  Mahkeme Dava Dosya Sorgulama İçin Tıklayın  İşinize Yarayacak Diğer Sorgulama Ekranları Umarız Yardımcı Olur ?

  Konuyla alakalı paylaşımlar
  Maaş Bordrosu Sorgulama, Bordro Sorgulama, E Bordr
  Maaş Bordrosu Sorgulama, Bordro Sorgulama, E Bordr Maaş Bordrosu Sorgulama, Bordro Sorgulama, E Bordro Öğrenme, E Bordro Sorgulama, bordro muhasebat, e bordro muhasebat Sorgulama ekranına geçmeden...
  Ev ve iş telefonu borç sorgulama - Telefon Borcu S
  Ev ve iş telefonu borç sorgulama - Telefon Borcu S Ev ve iş telefonu borç sorgulama - Telefon Borcu Sorgulama Telefon, Özel Devre, Noktadan Noktaya ISDN, Teleks, Çağrı hizmetlerine ilişkin borç...
  SSK SİCİL NO İLE SORGULAMA - Hizmet Dökümünü Sicil
  SSK SİCİL NO İLE SORGULAMA - Hizmet Dökümünü Sicil SSK SİCİL NO İLE SORGULAMA - Hizmet Dökümünü Sicil No ile Sorgulama Hizmet dökümünü Sicil numaranızı kullanarak alabilirsiniz. Sigortalı kimlik...
  Darbe ve sivil mahkeme - NAZLI ILICAK
  Darbe ve sivil mahkeme - NAZLI ILICAK Darbe ve sivil mahkeme - NAZLI ILICAK 29 Haziran 2009 - Pazartesi Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, basın toplantısında, "Yeni deliller ortaya...
  ormanda bir mahkeme - Tiyatro Oyunu
  ormanda bir mahkeme - Tiyatro Oyunu ormanda bir mahkeme - Tiyatro Oyunu KİŞİLER ASLAN - SULTAN (dişi aslan) - TİLKİ -KURT - KEDİ - PANTER - TAVŞAN -AYI - PORSUK - HOROZ - KOÇ...

 2. Son Videolar

 3. tesekkürler


 4. Teşekkürler.


 5. mesaj yaz dedin yazdım ne çok abarttınız Yonetim Mesajıdır:

  Lütfen Biraz daha insani davranıp saçma sapan kelime yazmak yerine bir teşekkür yazabilirsiniz.
  Arkadaşlar bir kaç kelime yazmak çok zor olmamalı. Lütfen saygılı olallım


 6. teşekkürler


 7. tşkler
  ileride belki yararlı olur


 8. teşekkürler


 9. eyvallah saol


 10. teşekkürler, umarım aradığımı bulabilirim...


 11. 1 iş mahkemesi sorgulama gülçin çelik


12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler

Mahkeme Dava Dosya Sorgulama - Mahkeme Dosyası Sorgulama - Dava Dosyası Sorgula Yer İstanbul , 34, TR incelenme 208617 kişi oylama: 4.5 / 5

Powered by vBulletin™Copyright © 2015 vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1

Yukarı Fırlat

208617
İzlenme