Açık Adres Sorgulama - Adres Öğrenme - Adres BUlma

Adres Sorgulama, Bilinmeyen Adres, AKS, Adres Kayıt Sistemi, Adres Öğrenme

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün "Adres Kayıt Sorgulama" sayfası yoluyla, "Adres sorgulaması" yapabilir, adres bilgilerinizi doğrulayabilirsiniz. "Adres Sorgulama" işlemi için "Adres Kayıt Sorgulama" ekranına TC Kimlik numaranızı girmeniz, sonrasında il, ilçe ve cadde bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir. Adres Sorgulaması için yukarıdaki linke tıklayınız.

Bulunduğunuz adres herhangi bir il veya ilçe merkezinde ise İl/İlçe Merkezi, herhangi bir beldede ise Belediye Adresi veya herhangi bir köyde ise Köy Adresi seçeneklerinden birini işaretleyerek ilgili adres bileşenlerini seçiniz.

Eğer adresinizi sistemde bulamıyorsanız adresiniz sistemde kayıtlı olmayabileceği gibi numarataj çalışmaları sırasında adres bileşenleriniz değişmiş de olabilir. Bu durumda bağlı bulunduğunuz Belediye veya İl Özel İdaresi ile iletişime geçerek yeni adres bileşenlerinizi öğrenebilir veya adresinizi sisteme tanıtılmasını sağlayabilirsiniz.

Yerleşim Yeri Adresinizi doğrulamak için adresinizi seçtikten sonra Son düğmesine basabilirsiniz.

Adresinizi tam olarak bilmemeniz halinde kayıtlı olup olmadığınızı tespit etmek mümkün değildir. Kayıtlı olduğunuz adresi öğrenmek için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

Bu sayfa aracılığı ile Adres Kayıt Sistemi içerisinde kayıtlı olup olmadığınızı veya adresinizin doğru olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

İşleme başlamak için T.C. Kimlik Numaranızı ve resimde gördüğünüz sayıyı ilgili alanlara girerek Sonraki düğmesine basınız.

Adres Sorgulmak için TIklayınİşinize Yarayacak Diğer Sorgulama Ekranları Umarız Yardımcı Olur ?